דף הבית » מאמרים » תחזוקה נדרשת לציוד כיבוי אש

תחזוקה נדרשת לציוד כיבוי אש

שירותי אספקה ותחזוקת ציוד כיבוי אש ניתנים על ידי חברת רוטק פרויקטים לפי סטנדרטים מחמירים. אנו בחברה מתמחים במתן פתרונות לדרישות כיבוי אש ובין היתר מרכזים את כל בקשות הלקוח תחת קורת גג אחת. דרכנו ניתן לתאם שירותי תחזוקה במחיר אטרקטיבי. השירות כולל אספקת ציוד חדש והחלפת ציוד ישן או פגום, הובלה לאתר בו נדרש הציוד ועמידה בכל כמות ציוד שתידרש. בנוסף, נציגנו מורשים לבצע בדיקה, תיקון, מילוי או פסילה של ציוד כיבוי אש.

התחזוקה לציוד כיבוי אש כפופה למסמכים ישימים. תקן ישראלי 129 חלק 1 קובע את הטיפול והתחזוקה במטפים מטלטלים, תקן ישראלי 1928 מתייחס לתחזוקה של מערכות כיבוי אש במים ותקן 1220 חלק 11 מתייחס לתחזוקה של מערכות גילוי עשן. תחזוקה זו כוללת בקרה, בדיקה ושאר הדברים הנדרשים בתקן. בעת הזמנת שירותי תחזוקה נבדק גם נושא התאמה להנחיות היצרנים ועמידה בתקנות בטיחות בעבודה.

פירוט הבדיקות המבוצעות במהלך ביקורת ותחזוקה

רצוי להתחיל עם בדיקות בסיסיות המבוצעות על גבי מטף כיבוי אש. קבלן אש מוסמך בודק את המטפה בבדיקה חיצונית, מבצע בדיקת שעון לחץ ושוקל את המיכל. הוא עורך תיקוני צבע במידת הצורך ומחליף את האבקה והמנגנון לפי הבלאי, שחיקה או תדירות הבדיקה הנדרשת בתקן.

ביקורת תקינות ותחזוקה המתקיימת אחת לשנה כוללת פריסת צינור גלגלון לכל אורכו, הזרמת מים לפרקי זמן של 30 שניות ובדיקת קורוזיה בצינור המזין. ארונות לעמדות כיבוי אש נבדקים על ידי סקירת תכולת העמדה, בדיקת שלמות הארון והדבקת מדבקה עמידה במים המאשרת את התקינות ומציינת את התאריך ושם הבודק. מבחינת מיפוי ציוד כיבוי אש, הבדיקה היא במסגרת ביקורת ותחזוקה שנתית והיא כוללת מיפוי של עמדות וציוד לכל תחנה.

מה היקף התחזוקה הנדרשת בציוד כיבוי אש?

גלאי עשן, ספרינלקרים, מערכות כיבוי אש, מערכות גילוי אש ולמעשה ציוד כיבוי אש מכל סוג דורשים תחזוקה בהיקף קבוע. עבודות התחזוקה מקיפות את כל העמדות באתר הלקוח והן מאפשרות בחינה מחודשת ותקופתית של זרנוקים, ברזי כיבוי אש, מזנקים, גלגלונים, ארונות עמדות כיבוי אש וגם שילוט. ביצוע האחזקה מבוצע על כל המכלולים המכאניים, האלקטרו מכאניים ומכלולי הבקרה ומערכות הצנרת.

קבלן אחזקה הנבחר על ידי הלקוח עבור תחזוקה נדרשת לציוד כיבוי אש מבטיח אמינות תפעולית. הוא עוסק בבדיקה ובקרה שוטפת של תקינות הציוד, מכיר היטב את דרישות התקנים הרלוונטיים ומצהיר בכתב כי הציוד הנו תקני לחלוטין. הקבלן אחראי על הכנת לוח זמנים לתחזוקה מתוכננת ועל עמידה בהתחייבויות המוקדמות.

רוצים לתאם שירותי תחזוקה עבור ציוד כיבוי אש מכל סוג? השאירו פרטים באתר או צרו קשר עם נציגי חברת רוטק פרויקטים. אנו גאים להציע שירות מוביל ויחס אישי ללא תחרות.

לקבלת הצעה ראשונית וקביעת פגישה
התקשרו אלינו כבר עכשיו!!