דף הבית » מאמרים » איך לבחור בציוד המתאים לכיבוי אש?

איך לבחור בציוד המתאים לכיבוי אש?

מי שאינו מתמחה בתחום של מערכות כיבוי אש עלול להתקשות בעת בחירת הציוד המתאים. יש סוגים שונים של ציוד כיבוי אש ולכל אביזר יתרונות וחסרונות אחרים. יחד עם זאת, הבחירה בציוד המתאים היא סוגיה קריטית עבור לקוחות פרטיים או עסקיים. חברות, ארגונים ומוסדות ציבור משקיעים זמן ומשאבים בבחירת הציוד המתאים עבורם.

 

אופי העבודה ומידת הסיכון לבני אדם

יש מספר שיקולים מנחים בעת בחירת הציוד המתאים לכיבוי אש וכדאי להציגם. השיקול הראשון הוא אופי העבודה והמבנה המוגן. במידה והעבודה העיקרית היא לדוגמא עם חומרים מסוכנים או נוזלים דליקים, אין טעם להסתפק במערכות כיבוי אש סטנדרטיות. יש צורך בשילוב בין מערכות כיבוי באבקה יבשה ומערכות כיבוי בקצף. אפשר כמובן לנצל את היתרונות של מערכות גילוי אש ועשן וגם לחבר ספרינלקרים או מתזים לתשתית חדרי משאבות ומאגרים, אולם בסופו של דבר הכל תלוי בהתאמת הציוד לחומר העיקרי הנמצא בסביבה.

שיקול שני ולא פחות חיוני עבור בחירת הציוד המתאים לכיבוי אש הוא מידת הסיכון לבני אדם הנובעת מאופיו של המבנה. ככל שהסיכון גבוה יותר, כך יש צורך בכמות גדולה של גלאי עשן ומערכות אוטומטיות לכיבוי אש. סיכון גבוה קיים במפעלים כימיים, במחסנים המכילים חומרים דליקים וגם במשרדים, בענף החקלאות ובחללים תעשייתיים.

סוג המתקן המוגן וצורת המבנה

שני שיקולים נוספים שמשפיעים על בחירת הציוד המתאים לכיבוי אש הם סוג המתקן וצורת המבנה. כפי שניתן להבין, המתקן הוא פקטור משמעותי בהתאמת הציוד וגם בהתקנה שלו. ברוב המקרים אפשר לעמוד בדרישות כיבוי אש או המלצות ממונה בטיחות בעבודה עם גלאי עשן, ספרינלקרים ומטף כיבוי אש, אך במקרים אחרים זה לא מספיק.

הדבר החשוב הוא לעקוב אחר התקנות והדרישות ולהגיב בהתאם. רצוי לערב את המומחים של רוטק פרויקטים בכל מקרה של התלבטות ולשמוע על פתרונות לדרישות כיבוי אש מאנשי מקצוע מנוסים. התייעצות זו רלוונטית גם עבור בנייני משרדים ורבי קומות.

שעות האכלוס וחלוקה פנימית

יועץ בטיחות עם ניסיון בוחן את כל הפרטים הקטנים לפני שהוא ממליץ על מערכות כיבוי אש. מבחינת הלקוח, הבחירה בציוד המתאים תלויה במידה רבה בשעות האכלוס של המבנה המוגן ובחלוקה הפנימית בין החללים. חלל פנים צפוף, עמוס ועם כמות גדולה של חומרים דליקים דורש התאמה של ציוד בטיחות אש ברמה הגבוהה ביותר. במקביל, מבנה תעשייתי שאינו מאוכלס מחייב התקנת מערכות כיבוי אש אוטומטיות המופעלות ללא צורך במגע יד אדם.

לסיכום, מערכת השיקולים סביב התאמת ציוד כיבוי אש מורכבת ומסובכת מכפי שנהוג לחשוב. אנו בחברת רוטק פרויקטים מלווים לקוחות כבר עשרות שנים ומזמינים אתכם להצטרף להצלחה. צרו קשר עוד היום עם הנציגים שלנו ונתאם עבורכם ציוד כיבוי איכותי במחיר משתלם.

לקבלת הצעה ראשונית וקביעת פגישה
התקשרו אלינו כבר עכשיו!!