דף הבית » מאמרים » האם ניתן לצייד ארגון בשלבים לפתרונות כיבוי אש?

האם ניתן לצייד ארגון בשלבים לפתרונות כיבוי אש?

ארגון המעוניין להצטייד בפתרונות כיבוי אש חייב לקחת בחשבון שתי סוגיות עיקריות: מידת הסיכון הנשקפת לבני אדם ותקנות החוק.

במידה והסיכון אינו משמעותי או שלחילופין התקנות אינן מחייבות התקנת ציוד מסוים, הארגון יכול להצטייד בשלבים וכך לחסוך בהוצאות. מנגד, אם רמת הסיכון גבוהה ותקנות חוק רישוי עסקים קובעות כך, עליו לבצע את ההצטיידות בפעם אחת בלבד.

 

בטיחות אש ברישוי עסקים

דרישות כיבוי אש משתנות לפי אופי הארגון. בשלב הראשון, נציגי הארגון צריכים לפנות למדורי מניעת דליקות בשירותי הכבאות. במדור אחראיים על בדיקת התכניות והמסמכים הנלווים ולאחר מכן הם מגישים את דרישות שירותי הכבאות, במסגרת לוח זמנים שנקבע בתקנת רישוי עסקים. לא ניתן לחרוג מלוח הזמנים הזה והוא משמש כחובה עבור חברות, ארגונים ומפעלים בכל הענפים.

בנוסף, אנו בחברה ממליצים להמתין לקבלת הדרישות לפני ביצוע עבודות או פתיחת העסק. כך נמנעות הוצאות מיותרות ומובטח תהליך הצטיידות אפקטיבי.

 

סוגי מערכות גילוי וכיבוי אש

בין אם הארגון נדרש להצטייד בשלבים בפתרונות כיבוי אש ובין אם הוא בוחר לעשות זאת בצורה אחידה, עליו להכיר את ההבדלים בין מערכות גילוי וכיבוי אש. ראשית, מדובר על מערכות נפוצות המותקנות בכל סוגי הבניינים על פי צורך ולעיתים על פי החוק. שנית, המערכות נותנות מענה על שורה ארוכה של צרכים:

  • הן מאפשרות מילוט במקרה שריפה או דליקה
  • הן מספקות התרעה מוקדמת
  • הן מצמצמות ומונעות נזקים משריפה

הייחודיות של מערכות גילוי וכיבוי אש היא טיפול במספר שלבים של השריפה. בעוד מערכות גילוי אש ועשן כמו גלאי עשן מאתרות שריפות מיד עם היווצרותן, מערכות הכיבוי מטפלות בשריפות עצמן.

יש גם מערכות טיפול באוויר הנדרשות לפי חוק במפעלים מסוכנים. מערכות טיפול באוויר מאפשרות את מילוט האנשים היות והן יוצרות תנאים מוגנים. על אף האמור לעיל, אין הכרח לשלב את כל המערכות במבנה. המערכות הנפוצות הן גילוי עשן ואחריהן מערכות כיבוי ומערכות טיפול באוויר (שחרור עשן).

 

החשיבות של התקנה מקצועית

עסק או ארגון המעוניינים להצטייד בציוד כיבוי אש לא יכולים להרשות לעצמם לוותר על התקנה מקצועית. כאן הדגש הוא כבר לא על אופי המערכת או על היכולות שלה, אלא על התפקוד שלה בזמן אמת. התקנה איכותית של ספרינקלרים ומתזים לדוגמא דורשת בדיקה של מערכת המים העירונית ובמידת הצורך חיבור לחדרי משאבות ומאגרים. את העבודה הזו יכולים לבצע רק ספקי ציוד אש מנוסים, מיומנים ומקצועיים.

עסק או ארגון המעוניינים ברכישת ציוד כיבוי אש יכולים ליצור קשר עם נציגי חברת רוטק פרויקטים. אנו בחברה מכירים היטב את הדילמות ויכולים להמליץ על התנהלות נכונה. חייגו לנציגי חברת אורטק פרויקטים ובואו לשמוע על פתרונות בקצב שלכם.

לקבלת הצעה ראשונית וקביעת פגישה
התקשרו אלינו כבר עכשיו!!